BIOFIELD

Természet és Emberbarát életvitel :) Az oldalt mindazoknak készítem akik megoldásokat keresnek, a környezetük, az egészségük, és a pénztárcájuk tisztességes, megtartására, jelen anyagi világunkban.

 Vigyor Természetes környezetünk Vigyor

-Szeretne ön is vigyázni a környezetére, csak eddig még nem találta meg a megfelelő megoldásokat?
 

 

Nézzen szét nálam.

Mai világunkban talán, az egyik legfontosabb dolog lenne a környezetünk védelme.

Hiszen ha a környezetünkre nem vigyázunk, akkor bizony egyúttal magunkra sem, és így nem is kell csodálkozni azon hogy egyre több új betegség üti fel a fejét.

Megoldási lehetőségek pl.:

1.-Ha lehet, akkor környezetvédő energiaforrásokat használjunk.
  pl. napenergia, vízenergia, szélenergia, bioenergia,
     

Természetvédő közlekedés:

A természet rengeteg lehetőséget nyújt arra hogy megtaláljuk vele szemben az arany középutat. Sok ember, feltalálók, építészek keresik a természettel való legoptimálisabb együttélés lehetőségét. 
Itt Magyar feltalálók találmányaira szeretnénk felhívni a figyelmet:

Légmotoros kerékpár
Öko-jacht


 

2.-Ha lehetséges ne szemetelj, mert az bizony akárhogy is visszajut a       szervezetedbe.
 pl.
szelektív hulladékgyűjtés
Íme hulladékgyártó társadalmunk sztárjai:
sztarok1-2_copy.jpg

Ha lehet használj természetben lebomló szereket!
-gondolok itt a mosószerekre, vegyszerekre. Ma már egyre több helyen fellelhetőek ilyenek, de főleg MLM rendszerekben találkozhatunk ilyenekkel.
Én amit a kipróbáltak közül jónak is találtam:


Használj természetben lebomló szereket.
 pl. Mosódió (fán terem és mosni lehet vele)
 

3.-Ha teheted tisztított vízzel locsolj, előbb utóbb úgyis a te szervezetedbe jut  el, bármit is juttatsz környezetedbe.
( klórmentes, méregmentes, vegyszer, gyógyszerszármazék, hormon stb. mentes)
Gyüjthetsz
esővizet is, ahogy Nagyapáink tették.

4.Ökogazdálkodás:

Mire is lehet itt szükség?

-Ha teheted ne génmanipulált magvakat ültess mert, ha megmaradna, a következő évben úgysem tudod elültetni, hiszen azt az információt is beleültetik hogy elpusztítsa a saját csíráit a következő évben. (öngyilkos magvak)
Nyílván gazdasági szempontok miatt...

Ha bioélelmiszereket szeretnénk fogyasztani, érdemes odafigyelni hogy mivel permetezünk, vagy trágyázunk. Ha van olyan lehetőség hogy úgy védje meg a terményeket, gyümölcsöket a kártevőktől, hogy közben nemhogy nem árt a környezetnek hanem még használ is, mert a növény megerősödik, a talaj tápanyagokkal lesz ellátva, az emberi szervezetnek is hasznos, és ez talán elég is. Ha a zeolitos termékeket használja mindezt egy csapásra meg tuja valósítani.

Vedd meg inkább a magokat itt.
És ápold őket inkább természetes anyagokkal, amiket itt megtalálsz.
Ha írsz nekik levelet, szívesen küldenek katalógust és árlistát.
Vagy itt: Biokertészet

 

5.Természetes, önfenntartó környezetek.

-Ha teheted költözz inkább természetes önfenntartó környezetbe, és tanulj meg a természettel együtt élni. A természet bőkezű lesz veled. Pl. Biofalvak...

A természetes önfenntartó környezethez hozzátartozik, az épület amiben élünk, a hozzátartozó földterület amin gazdálkodhatunk, vagy éppen meg is őrizhetjük a természetes mivoltát is.

A földterülettel kapcsolatban már írtam  egyel fentebb, az ökogazdálkodás címszónál. Ezért itt erről nem szeretnék írni..

Az épület:
Egyre több, egyre modernebb épület épül, és egyre inkább el is távolodnak ezek az épületek a természettől. Sajnos. (Betonból, vasból , stb....készült házak)

Érdemes szétnézni a természetes anyagokból épülő otthonok lehetőségei között. Ilyenek pl.  Vályogházak, Faházak,  Agyagkavics házak, Földházak.

Vályogházak: Alapanyagaik föld (vályog), kő, fa, szalma, vagy a nád.
"Az ipari civilizáció előtt az építés teljesen más keretek között zajlott. Az emberöltőkön keresztül kikristályosodó-változó, területileg jellegzetes jegyeket mutató parasztházak készítésénél ismeretlenek voltak az ipari anyagok. Hisz a föld (vályog), a kő, fa, szalma, vagy a nád környéken  mind föllelhetők voltak. Az ablakszemekbe sem tettek mindig üveget.- Hegedűs Zsolt"

vajoghazak.jpg

Földházak: Bevallom , ez az építési mód a szívem csücske.
Ma még nincs úgy elterjedve, de őszintén tudnék neki örülni, hogy ha hasonló házakkal lenne teli az ország.
Ez egy rendkívül
energiatakarékos ház, ami nem elhanyagolható a mai energiacentrikus világunkban. Képzeljék el hogy ebben a házban, télen  1-2 hónappal kevesebbet kell fűteni, mert a földház tetjén lévő ablakon bejövő nappali napfény, felmelegíti a kavicsokból készített padlózatot. Ez a padlózat, ezt az energiát amit nappal összegyűjtött, éjszaka, (vagy télen akár nappal is) adja le. Kevesebb a fűtésszámla. Arról nem is beszélve hogy amíg kint világít a nap, addig bent is világos van, ugyanezen ablak miatt. Tehát a villanyszámla is kevesebb lesz. Hátha még valami környezetkímélő energiaforrást is felhasználunk, akkor már  szinte mindent megvalósítottunk, ha egy bioházban szeretnénk lakni. Persze a biokörnyezettel együtt, amit a lehtőségeinkhez mérten , viszonylag meg is tudunk valósítani,  így együtt kerek egész.

 
foldhazablak.jpg
Ennek az épületnek a tervezését Hegedűs Zsolt kezdte el nállunk, és nincs is tudomásom arról hogy valaki más tervezett volna ilyet. Meg is jelent egy könyve BIORGANIKUS ÉPÍTÉSZET címmel, ajánlom minden kedves érdeklődőnek.
biorganikusepiteszet.jpeg    foldhazbejarat.jpg
 

                                            Kacsintás Vigyor Kacsintás



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 7
Heti: 11
Havi: 75
Össz.: 21 948

Látogatottság növelés
Oldal: Természetes környezetünk :)
BIOFIELD - © 2008 - 2024 - biofield.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »